Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Twoje słowa. Moja godność

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Projekt „Język wobec starości – szacunek w praktyce"

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy
finansowanego 
przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. 

"Język wobec starości, szacunek w praktyce"

Spotkanie kończące projekt realizowany z datacji  z dotacji Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy 
finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG w Drzewicy 6 października 2022 roku

Koncert w Królikarni

Wycieczka do Warszawy w ramach projektu "Senior Bezpieczny i Aktywny" - ASOS 20218

Senioriada w Uniejowie

Święto Seniorów zorganizowane w ramach projektu "Mądre Życie Seniora" - ASOS 2019

Aktualności

Artykuły

 • Twoje słowa. Moja godność

  Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Pocztówka” przystąpiło do realizacji projektu „Twoje słowa. Moja godność” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

   

  Czytaj Więcej o: Twoje słowa. Moja godność
 • Konferencja kończąca projekt "Język wobec starości, szacunek w praktyce"

  Konferencja kończący projekt „Język wobec starości, szacunek w praktyce” odbyła się 6 października 2022 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy, w której uczestniczyło  ponad 120 uczestniczek i uczestników projektu, przedstawicielek i przedstawicieli siedmiu gmin uczestniczących w realizacji projektu.

  Uczestniczki i uczestnicy wysłuchali dwóch prelekcji „Praktyczne przejawy ageizmu” - Danuty Parlak – członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy RPO i „Reaguję na dziadurzenie, nie dyskryminuję innych” - Leny Rogowskiej-Lewandowskiej – trenerki równościowej oraz podsumowanie realizacji działań pilotażowego projektu „Język wobec starości, szacunek w praktyce” przedstawione przez Magdalenę Małgorzatą Skrzydlewską, koordynatorkę projektu oraz ambasadorki i ambasadora kampanii społecznej przeciwdziałającej dziadurzeniu reprezentujący 7 gmin województwa łódzkiego: Drzewicę, Inowłódz, Łask, Łowicz, Opoczno, Uniejów i Żarnów).
  Oprawę artystyczną konferencji zapewnił występ zespołu śpiewaczego Klubu Seniora „Radość” z Łowicza, grupy kabaretowej działającej przy Uniejowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz rekonstrukcja nadania praw miejskich Miastu Drzewica w wykonaniu Koła Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki”.

  Czytaj Więcej o: Konferencja kończąca projekt "Język wobec starości, szacunek w praktyce"
 • NIE DZIADURZMY! czyli językowy savoir-vivre wobec osób starszych

  Językowy savoir-vivre wobec osób starszych "NIE DZIADURZMY" to poradnik przygotowany dla tych, których dziadurzenie doświadcza, są jego świadkami, pracują z osobami starszymi.  Poradnik polecamy wszystkim, by poznać przykłady dziadurzenia i uniknąć specyficznego języka w kontaktach z osobami starszymi. Przykłady dziadurzenia pokazane zostały w formie rysunków. Pomocne, zwłaszcza dla osób starszych, są przykłady reagowania na dziadurzenie. 

  Poradnik został przygotowany i wydany w ramach projektu "Język wobec starości, szacunek w praktyce" realizowanego z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca.

  Czytaj Więcej o: NIE DZIADURZMY! czyli językowy savoir-vivre wobec osób starszych

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-03-17 21:06:31przez:
Opublikowano:2021-03-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:3608

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.